Współpraca z architektem w zakresie projektowania marin i przystani wodnych – zasady współpracy i korzyści dla inwestora


    Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/madedhost/restudio.com.pl/public_html/wp-content/themes/restudio/template-parts/project-content.php on line 58

    Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/madedhost/restudio.com.pl/public_html/wp-content/themes/restudio/template-parts/project-content.php on line 59

    Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/madedhost/restudio.com.pl/public_html/wp-content/themes/restudio/template-parts/project-content.php on line 59

Projektowanie bezpiecznej i funkcjonalnej przystani wodnej to spore wyzwanie. Taka inwestycja stanowi ingerencję w naturalne środowisko, dlatego powinna być przeprowadzona w pełnej harmonii z lokalnym ekosystemem. Wybierając współpracę z doświadczonymi architektami, zyskasz pewność, że Twój projekt sprosta oczekiwaniom Inwestora, a jednocześnie nie wpłynie negatywnie na warunki przyrodnicze i krajobrazowe. Sprawdź, na jakie jeszcze korzyści możesz liczyć w ramach usług oferowanych przez RESTUDIO.

Projektowanie marin portowych to otwarcie na nowe możliwości

Stworzenie nowoczesnej mariny portowej wymaga rozległej wiedzy z zakresu urbanistyki, architektury oraz funkcjonowania portów – zarówno morskich, jak i śródlądowych. Zadaniem architekta jest w tym przypadku zaprojektowanie ergonomicznej i przyjaznej dla użytkowników przestrzeni, która pozwoli w pełnym zakresie wykorzystać potencjał danego miejsca.

W RESTUDIO pracują doświadczeni eksperci, którzy doskonale orientują się w najnowszych trendach architektonicznych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować Ci projekt mariny w niczym nieodbiegający od światowych standardów. Na koncie mamy wiele projektów zrealizowanych z sukcesem i rozmachem. Część z nich otrzymała nagrody w prestiżowych konkursach.

Nasza pracownia specjalizuje się w projektowaniu przystani wodnych dostosowanych do potrzeb inwestorów. Sami jesteśmy żeglarzami i z własnego doświadczenia wiemy jak ważna jest funkcjonalność portu. Za każdym razem dokładamy wszelkich starań, aby w naszym projekcie jak najlepiej połączyć wiele, często odmiennych punktów widzenia na dobrze działającą przystań jachtową. Te indywidualne projekty bynajmniej nie powstają w oderwaniu od lokalnej infrastruktury i oczekiwań mieszkańców. Wręcz przeciwnie – w swojej pracy największy nacisk kładziemy na równowagę, ład, umiar i harmonię między środowiskiem naturalnym a głównymi traktami komunikacyjnymi i oczekiwaniami społecznymi. Chcemy, aby nowopowstałe przystanie integrowały turystów, żeglarzy, przedsiębiorców i mieszkańców oraz uwrażliwiały ich na piękno otaczającej przyrody.

Projektowanie mariny jachtowej – zasady współpracy z architektem

Współpraca z profesjonalnym biurem projektowym w zakresie projektowania mariny jachtowej niesie ze sobą wiele korzyści. Gdy przedstawisz nam swój pomysł, będziemy mogli przekuć go w realne rozwiązania, dzięki którym Twoja inwestycja zyska rozgłos i uznanie, na jakie zasługuje. Projektowanie marin obejmuje:

  • Zidentyfikowanie problemów i wyzwań związanych z inwestycją.
  • Ustalenie celów projektowych.
  • Stworzenie czytelnych stref funkcjonalnych.
  • Stworzenie atrakcyjnej formy zabudowy odwołującej się do tożsamości miejsca.
  • Stworzenie głównych dojść i dojazdów do portu.
  • Projekty powiązanych ze sobą, wielofunkcyjnych obiektów publicznych, powierzchni zielonych, parkingów i przestrzeni wspólnych dla turystów, lokalnych firm, żeglarzy i mieszkańców.

W czasie projektowania i na późniejszych etapach prac nie kierujemy się utartymi schematami. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każde miejsce jest wyjątkowe i właśnie ten aspekt chcemy odpowiednio wyeksponować. Współpraca z RESTUDIO w zakresie przygotowania projektu mariny ma charakter długofalowy i może dotyczyć następujących usług:

  • usługi przedprojektowe,
  • projekt koncepcyjny,
  • projekt budowlany,
  • pozwolenie na budowę,
  • projekt wykonawczy
  • doradztwo inwestycyjne
  • nadzór autorski bieżących prac.

Biuro architektoniczne RESTUDIO – sprawdź nasze projekty i realizacje

Projektowanie przystani wodnej to duża inwestycja i ogromna odpowiedzialność za przestrzeń. Dlatego do współpracy warto wybrać solidnego partnera z ugruntowaną pozycją na rynku. RESTUDIO to rodzinna firma z ponad 40-letnią tradycją. Zajmujemy się projektowaniem ambitnych i ponadczasowych inwestycji w małej oraz dużej skali. Nasze projekty od lat zachwycają miłośników nowoczesnej architektury i ekologicznych rozwiązań.

Wśród wielu inspirujących inwestycji w naszym portfolio znajdziesz między innymi te wymienione poniżej.

Projekt mariny w Rucianem-Nidzie

Jego celem było stworzenie atrakcyjnej przestrzeni nadwodnej, która nadałaby zupełnie nową tożsamość tej urokliwej i dotychczas mocno niedocenianej miejscowości. Na potrzeby inwestycji zaprojektowaliśmy obiekty kapitanatu, gastronomii, hotel i zaplecza dla żeglarzy. Wszystkie budynki są spójne z postulatami architektury ukrytej, a zielone dachy idealnie komponują się z otaczającym krajobrazem, na który składają się malowniczy park i port.

Projekt mariny nad jeziorem Ukiel w Olsztynie

Jest to jeden z naszych flagowych projektów. Wszystkie obiekty zostały rozplanowane w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w naturalne ukształtowanie wzgórza. Udało nam się zachować naturalny i spójny krajobraz, a jednocześnie stworzyliśmy funkcjonalne miejsce dla żeglarzy, gdzie nie tylko można cumować jachty i odpoczywać, ale także przechowywać łódki w zimie.

Projekt wielofunkcyjnego budynku na falochronie zachodnim na terenie Portu Gdańsk

Ten wyjątkowy projekt jest pierwszym etapem większej inwestycji, która obejmuje przebudowę gdańskiego waterfrontu. Obiekt ma stanowić wizytówkę morską Miasta Gdańsk. W budynku znajdują się sale ekspozycyjne i punkty gastronomiczne. Wystawa będzie dotyczyła historii Portu Gdańsk.

Wszystkie projekty i realizacje możesz sprawdzić w zakładce „Projekty”. Jeśli zainteresowała Cię możliwość nawiązania współpracy z naszym biurem architektonicznym w zakresie projektowania marin, serdecznie zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy przekonani, że wspólnie stworzymy niejeden wspaniały projekt, który podbije serca turystów, lokalnych przedsiębiorców, żeglarzy i mieszkańców.

Projekt mariny nad jeziorem Wicko

Zaprojektowaliśmy kameralną, ekologiczną inwestycję sportowo-rekreacyjną z ośrodkami sportów wodnych w Łącku i Jezierzanach. Poza infrastrukturą dla żeglarzy (pomosty pływające, kanał dojściowy, slip itp) powstaną wielofunkcyjne obiekty obsługi turystów : bosmanat, gastronomia, sale szkoleniowe, hangary, zaplecze socjalno – sanitarne oraz pływające, w obrębie basenu portowego sauna. Budynki zostały zaprojektowane w konstrukcji z drewna klejonego oraz z wykorzystaniem technologii CLT. Ekologiczna, współczesna architektura stanowi twórczą interpretację tradycyjnego, regionalnego,  drewnianego budownictwa 

arrow-short powrót